İTÜ GÜNEŞ ARABASI EKİBİ TÜRKİYE TURU

İTÜ Güneş Arabası Ekibi olarak test ve tanıtım amacıyla düzenlediğimiz 5 günlük Türkiye Turu'nda ilk durağımız Tekirdağ üzerinden gittiğimiz Çanakkale idi. Manevi olarak motivasyonu çok kuvvetli olan bu ilimizde Şehitler Abidesi'ne yaptığımız ziyarette yerel halkın ilgisi ekibimizi mutlu etti.Şehitler abidesi ekibimiz için turun duygu yüklü kısmı idi. Şehitlerimize şükranlarımızı sunduktan sonra Şehitler Abidesi'nden Truva Atı'nın olduğu Çanakkale İskelesi boyunca aracımızla gösteri sürüşü yaptık.


Türkiye Turu'nda ikinci durağımız Bursa'ya FSM Bulvarı üzerinden polis kortejiyle giriş yaptık. Ardından Bursa İTÜ-DER Başkanı Hasan Tuğcu tarafından ekibimiz için organize edilen kokteylde, şehirdeki mezunlarımızla buluştuk.
Ertesi sabah, Bursa Heykel Meydanı'nda Valilik'in etrafında yaptığımız gösteri sürüşünün hemen sonrasında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Muhsin Koçaslan ve Alparslan Şenocak ile görüştük, hedeflerimizi kendilerine anlattık. Ardından Eskişehir'e yola çıktık.


Türkiye Turu'nda üçüncü durağımız Eskişehir'e öğlen üstü vardık. Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile görüşmemizin ardından aracımızla birlikte Porsuk Nehri civarlarına fotoğraf çektirmeye gittik.
Bu sırada ciddi bir sağanak yağmur başladı ancak pek aldırış etmedik. Eskişehir deyince bizlerin aklına ilk sıralarda gelen DEVRİM otomobilini ziyaret ettik. Özellikle bizi araç üretim sürecinde motive eden bu otomobil karşısında duygusal anlar yaşadık.
Düzenlediğimiz 5 günlük Türkiye Turu'nun son durağı Ankara'ya 4.günün öğlen üstü vardık. İlk önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Mustafa Tuna'yı İTÜ Birlik Başkanı Sayın Serap Çatalpınar ve yönetim kurulu ile birlikte ziyaret ettik.Ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank TUBITAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan Mandal ile görüştük. Bugünün gecesini İTÜ Birlik Başkanı Sayın Serap Çatalpınar ve Sayın Tülin Ceceli ile birlikte yediğimiz yemekle sonlandırdık.
Turun son günü Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Kasapoğlu ile önemli bir görüşme kaydetmemizin hemen ardından Anıtkabir'e ziyaretimizi yaparak Ankara'daki bu yoğun ziyaret trafiğini Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile sonlandırdık.

Aracımızı şehir dışına çıkartmamızın ardından güneş batana kadar viraj, rüzgar demeden sürdük. Test ve tanıtım hedefiyle başladığımız bu turu başarıyla tamamladık. Üzerimizde emeği olan herkese teker teker teşekkür ederiz.


20 görüntüleme0 yorum
  • Mail

ADRES

İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü
Motorlar ve Taşıtlar Labaratuvar Binası Arkası
Güneş Arabası Atölyesi

1574157413790_vargonen-logo.png

©Tüm Hakları İTÜ ve İTÜ Güneş Arabası Ekibi'ne Aittir.

  • LinkedIn
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube
  • Flickr
  • Flickr