My Items

I'm a title. ​Click here to edit me.

ITU GÜNEŞ ARABASI EKİBİ V WEEKEND'DE

Intercity İstanbul Park tarafından bu sene ikincisi düzenlenen otomotiv alanında dünya devlerinin katıldığı V Weekend Motoring, 27-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti. Otomobil tutkunlarının katıldığı etkinlikte İTÜ Güneş Arabası Ekibi olarak B.O.W. aracımızla biz de stant açtık. Klasik otomobillerin, motosikletlerin ve yarış araçlarının sergilendiği festivalde, 2017 yılında üretimini tamamladığımız ve Avustralya’daki World Solar Challenge’a katıldığımız güneş arabamız B.O.W. her yaştan katılımcının oldukça ilgisini çekti. Üç gün boyunca standımızı ilgiyle ziyaret eden tüm katılımcılara ve bizi ağırladığı için Intercity İstanbul Park’a teşekkür ediyoruz.

DESTEKÇİMİZ: MSI GAMING TÜRKİYE

Oyun ve e-spor alanındaki en güvenilir markalardan MSI GAMING, oyuncuları ileri teknoloji ve inovatif tasarımlarla geliştirdiği oyun sistemleriyle buluşturur. Alanında lider bir marka olarak, mükemmellik arayışıyla kazandığı başarılar MSI’ı gerçek bir oyun markası olarak öne çıkarıyor. Bize sponsorluklarıyla destek olarak motivasyonumuzu artıran MSI Gaming’e teşekkür ediyor ve desteklerinin devamını bekliyoruz.

DESTEKÇİMİZ: ENTEK ELEKTRİK

Entek Elektrik ülkemiz elektrik piyasasında toptan elektrik alım ve satımını, ithalatını veya ihracatını gerçekleştirmek amacıyla Koç Topluluğu bünyesinde kurulmuştur. Entek Elektrik ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, ülkemizin yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerde temsili için bize destek verdiler. Bizi ağırlayan Sayın Bilal KAYA Bey’e, Sayın Volkan YENER Bey’e ve Sayın Eren ÖNDER Bey’e teşekkür ederiz. Entek Elektrik’e destekleri için teşekkür ederiz.

FORD OTOSAN ELEKTRİKLİ TAHRİK VE TAHRİK BATARYA SİSTEMLERİ EKİBİNDEN ATÖLYEMİZE ZİYARET

Ford Otosan Elektrikli Tahrik ve Tahrik Batarya Sistemleri Ekibinden, aynı zamanda eski bir İTÜGAE mezunu olan Sayın Alper Sina Yaman ve aynı ekipten İTÜ mezunu Sayın Caner Harman’ı hafta sonu atölyemizde ağırladık. Ekibimizin çalışmalarını yakından inceleme fırsatı bulan değerli mezunlarımız ile oldukça verimli bir etkinlik gerçekleştirdik. Görüşme esnasında kendilerine ekibimizden, yürüttüğümüz projelerden bahsettik. Özellikle güç sistemleri gömülü sistemler, mekanik sistemler ve malzeme teknolojileri hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Ford Otosan ailesinin üyesi değerli mezunlarımıza gösterdikleri ilgi için teşekkür ederiz.

Design Thinking Eğitimi

24.11.2018 Cuma Günü, ekibimizin Takım ve Grup sorumlularıyla birlikte Design Thinking Institute’un katkılarıyla Design Thinking Eğitimi gerçekleştirdik. Yürüttüğümüz projelerde yaratıcı, uygulanabilir ve sağlam çözümler üretmemizde kullanacağımız bir yöntem olan Design Thinking ile çalışmalarımızdan daha fazla verim almayı hedefliyoruz. Ekibimize bu alandaki çok değerli bilgi ve tecrübelerini aktaran, Sn. Gültekin Güldür, Sn.Didem Güldür ve Design Thinking Institute ailesine çok teşekkür ederiz.

Agile ve Scrum Eğitimi

İTÜ Güneş Arabası Ekibi olarak proje ekipleri için önemi giderek artan ve ekiplerin başarılarına önemli katkılar sağlayan “Agile Prensipleri” ve bu prensiplerin en popüler alt kollarından biri olan “Scrum” eğitimimizi @Agile42Türkiye sponsorluğunda gerçekleştirdik. Erken saatlerde başlayan ve gün boyu süren eğitimimizde “Agile Felsefesi” ve ortaya çıkış nedenini, bu felsefeyi profesyonel iş dünyasında uygulayan şirketlerin yaşadığı değişimleri ve tüm bunları ekibimize nasıl uygulayabileceğimizi tartıştık. Öğrendiklerimizi ekip içi süreçlerimizde uygulayarak çalışmalarımıza yenilikçi ve verimli bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyoruz. Bu eğitim için bizlere destek olan “Agile42 Türkiye”ye ve sevgili eğitmenlerimiz Figen Yalçınkaya ve Ayşe Turunç’a teşekkürlerimizi sunarız. Gelecek çalışmalarımızda görüşmek üzere!

İTÜ GÜNEŞ ARABASI EKİBİ TRT'DE

İstanbul Teknik Üniversitesi Güneş Arabası Ekibi olarak TRT Haberin konuğu olduk. Haberde üretmiş olduğumuz araç ve gelecek hedeflermiz hakkında konuştuk. Yarış hazırlığında olan ekibimiz hakkındaki habere ekten ulaşabilirsiniz.

İTÜ GÜNEŞ ARABASI EKİBİ TÜRKİYE TURU

İTÜ Güneş Arabası Ekibi olarak test ve tanıtım amacıyla düzenlediğimiz 5 günlük Türkiye Turu'nda ilk durağımız Tekirdağ üzerinden gittiğimiz Çanakkale idi. Manevi olarak motivasyonu çok kuvvetli olan bu ilimizde Şehitler Abidesi'ne yaptığımız ziyarette yerel halkın ilgisi ekibimizi mutlu etti. Şehitler abidesi ekibimiz için turun duygu yüklü kısmı idi. Şehitlerimize şükranlarımızı sunduktan sonra Şehitler Abidesi'nden Truva Atı'nın olduğu Çanakkale İskelesi boyunca aracımızla gösteri sürüşü yaptık. Türkiye Turu'nda ikinci durağımız Bursa'ya FSM Bulvarı üzerinden polis kortejiyle giriş yaptık. Ardından Bursa İTÜ-DER Başkanı Hasan Tuğcu tarafından ekibimiz için organize edilen kokteylde, şehirdeki mezunlarımızla buluştuk. Ertesi sabah, Bursa Heykel Meydanı'nda Valilik'in etrafında yaptığımız gösteri sürüşünün hemen sonrasında Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Muhsin Koçaslan ve Alparslan Şenocak ile görüştük, hedeflerimizi kendilerine anlattık. Ardından Eskişehir'e yola çıktık. Türkiye Turu'nda üçüncü durağımız Eskişehir'e öğlen üstü vardık. Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile görüşmemizin ardından aracımızla birlikte Porsuk Nehri civarlarına fotoğraf çektirmeye gittik. Bu sırada ciddi bir sağanak yağmur başladı ancak pek aldırış etmedik. Eskişehir deyince bizlerin aklına ilk sıralarda gelen DEVRİM otomobilini ziyaret ettik. Özellikle bizi araç üretim sürecinde motive eden bu otomobil karşısında duygusal anlar yaşadık. Düzenlediğimiz 5 günlük Türkiye Turu'nun son durağı Ankara'ya 4.günün öğlen üstü vardık. İlk önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Mustafa Tuna'yı İTÜ Birlik Başkanı Sayın Serap Çatalpınar ve yönetim kurulu ile birlikte ziyaret ettik. Ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank TUBITAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan Mandal ile görüştük. Bugünün gecesini İTÜ Birlik Başkanı Sayın Serap Çatalpınar ve Sayın Tülin Ceceli ile birlikte yediğimiz yemekle sonlandırdık. Turun son günü Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Kasapoğlu ile önemli bir görüşme kaydetmemizin hemen ardından Anıtkabir'e ziyaretimizi yaparak Ankara'daki bu yoğun ziyaret trafiğini Cumhuriyetimiz’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile sonlandırdık. Aracımızı şehir dışına çıkartmamızın ardından güneş batana kadar viraj, rüzgar demeden sürdük. Test ve tanıtım hedefiyle başladığımız bu turu başarıyla tamamladık. Üzerimizde emeği olan herkese teker teker teşekkür ederiz.

İTÜ GÜNEŞ ARABASI EKİBİ MEZUNLARI BULUŞMASI

İTÜ Güneş Arabası Ekibi 14 yıllık geçmişinin kahramanlarıyla bir araya geldi. Birincisini gerçekleştirdiğimiz mezunlar günü buluşmamızda ekibin kuruluşuna öncülük eden mezunlarımızdan, ekibimizden yeni mezun olan arkadaşlarımıza kadar geniş bir yelpazede katılım gerçekleşti. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduğumuz ve tecrübelerimizi paylaştığımız bu günde ekibin gelecek planları ile ilgili verimli bir sohbet gerçekleştirdik.

İTÜ GÜNEŞ ARABASI EKİBİ CNN TÜRK’TE

İTÜ Güneş Arabası Ekibi olarak üretmiş olduğumuz 9. aracımız olan “BOWISTKA”, CNN Türk’ün konuğu oldu. CNN Türk ile gelecek hedeflerimiz, ekibin misyonu ve vizyonu hakkında konuştuk. Aracımızı ve geçmişimiz tanıttığımız habere ilgili ekten ulaşabilirsiniz.

İTÜ HEDEF UÇAK TAKIMI

Okulumuzun başarılı takımlarından Hedef Uçak ile bilim ve teknik dolu bir akşam geçirdik. Kendilerine Birleşik Krallık'ta düzenlenecek olan IMechE UAS Challenge'da başarılar dileriz. Faydalı linkler: https://twitter.com/ituhedef https://www.facebook.com/ituhedef

  • Mail

ADRES

İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü
Motorlar ve Taşıtlar Labaratuvar Binası Arkası
Güneş Arabası Atölyesi

1574157413790_vargonen-logo.png

©Tüm Hakları İTÜ ve İTÜ Güneş Arabası Ekibi'ne Aittir.

  • LinkedIn
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube
  • Flickr
  • Flickr